kakvi-se-horoskopskite-znaci-pri-raskinuvanje-na-ljubovna-vrska_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 45та недела: Раскинувањето знае да биде болно и да остави голема лузна која не ќе можеме брзо да ја преоболиме. Еве како пати и тагува секој хороскопски знак по раскинувањето!

Овен

По раскинувањето, Овните се издигаат и тргнуваат во нова победа, бидејќи ќе сфатат дека не треба поради една неуспешна врска да го пропуштат својот живот.

 

Бик

Биковите знаат многу брзо се впуштаат во нова врска, каде што на сила ќе создадат мир и хармонија.

 

Близнаци

Многу брзо по раскинувањето, вистинскиот Близнак ќе најде начин како да освои нова симпатија.

 

Рак

За Раковите, единственото нешто што може да им го олесни патењето е нова личност во нивниот живот која ќе покаже разбирање за нивната душа.

 

Лав

Лавовите никогаш не се злопамтила, па поради тоа лошите искуства во врската нема да им ја уништат вербата во љубовта, само доколку нивната суета е нахранета.

 

Девица

Откако ќе помине малку време, Девиците ќе ги смогнат своите мисли, ќе ги „сложат коцките“ и ќе продолжат понатаму.

 

Вага

Особено карактеристично за машките Ваги е страста за кокетирање, па токму затоа и често запаѓаат во нови љубовни искушенија.

 

Шкорпија

По љубовниот бродолом кај Шкорпиите, постои шанса никогаш повеќе да не се вратат во нормала и да патат цел живот.

 

Стрелец

Стрелецот ќе се изолира одреден период и ќе го анализира сè она што претходно се случило.

 

Јарец

Изреката дека времето ги лечи сите рани е како измислена за припадниците на овој знак, па така Јарецот остава се на времето.

 

Водолија

Водолиите поминуваат часови и часови во разговор со своите пријатели за својата завршена љубов.

 

Риби

Рибите ги прикриваат своите емоции и ќе прават шеги на своја сметка, патејќи истовремено длабоко во себеси.

 

 

 


Споделете со пријателите!