kakov-temperament-e-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 32та недела: Секој е различен и посебен. На свој начин! Со што се одликува секој хороскопски знак, кој знае да се контролира, а кој знае да експлодира?

Овен

Oвните знаат да бидат доста темпераментни, па се во состојба да се разбеснат и за најмала ситница.

 

Бик

Биковите имаат премногу трпение, но во секој случај подобро би било да не се обидувате да ги разбеснете.

 

Близнаци

Весели и хиперактивни, Близнаците во расправиите постапуваат дипломатски и имаат вештина да ја смират ситуацијата.

 

Рак

Грижливи, драги и добродушни, Раковите не сакаат незгодни сцени и се трудат со сите свои сили да ги одбегнат.

 

Лав

Иако Лавовите се познати по тоа дека се доста темпераментни, тие ретко знаат да бидат експлозивни.

 

Девица

Иако повеќето од Девиците се смирени и знаат да ги контролираат своите емоции, постојат и оние кои лутината ги тера да направат многу незгодни сцени.

 

Вага

Вагата го покажуваат своето лице токму за време на расправија, особено према блиските.

 

Шкорпија

Арогантни и манипулативни, Шкорпиите вешто ја покажуваат границата на нивната толерантност.

 

Стрелец

Стрелците немаат почитување спрема она што другите го чувствуваат.

 

Јарец

Практични и дисциплинирани, Јарците се осетливи и емпатични спрема другите, а за време на расправии се трудат да ги согледаат обете страни.

 

Водолија

Водолиите најчесто губат контрола кога некој ќе ги ограничи или ќе ја изневери нивната доверба, иако тоа е нивно секојдневие.

 

Риби

Рибите обично се преосетливи, а кога некој ќе ги повреди употребуваат се како другиот би го почувствувал истото што и тие во моментите кога се ранливи.

 

 

 


Споделете со пријателите!