kako-se-odnesuva-vo-kafana-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 21-та недела: Дали сте знаеле дека Вагата е можеби еден од најдобрите знаци кога станува збор за пијанство? Хороскопот открива кои знаци сакаат да излезат надвор, а кои особено сакаат да се забавуваат.

Овен

Овенот е познат по тоа што обожава да пие кога е во друшство со своите најблиски. 

 

 

 

Бик

На Биковите им е забрането да пијат бидејќи стануваат неподносливо тврдоглави.

 

Близнаци

Дали знаете колку е тешко да се пие со таква личност? Близнаците особено не толерираат неодлучни луѓе, па затоа е подобро да знаете точно што правите таа ноќ. 

 

Рак

Раковите се емотивни, плачат веднаш штом ќе испијат три пива. 

 

Лав

Бидете претпазливи ако има happy hour во кафеаната кога ќе дојдете со Лавот на местото на злосторството, нивната природна улога е слична на вистински лав, а тоа е – јас сум во центар на внимание.

 

Девица

Девиците се редовни гости во локалната кафана каде истураат вино на крајот од барот по напорниот ден во канцеларијата.

 

 

Вага

Вагата е еден од најдобрите знаци што треба да ги однесете во кафана. Тие се типови кои сакаат редовно да бидат излезени и да се забавуваат до рани зори.

 

 

 

Шкорпија

Дајте и на Шкорпијата шише текила и уживајте во глетката. 

 

Стрелец

Алкохолот и гневот не треба да се мешаат, затоа подобро да внимавате што ќе кажете за Стрелецот.

 

 

Јарец

Лудите Јарци генерално се добри пријатели за кафана, затоа што тие знаат да се прилагодат на ситуацијата и да најдат начин да бидат главни на забавата. 

 

Водолија

Бидете внимателни кога пиете со Водолија затоа што во еден момент сè може да оди одлично добро, но во моментот кога ќе ја изнервирате, таа ќе ви испие сè! 

 

Риби

Рибите ги покажуваат најекстремните емоции кога се пијани, што ги прави особено интересни.

 

 

 


Споделете со пријателите!