kako-se-luti-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 38та недела: Кога станува збор за кавга, секој знак за хороскоп има некои од неговите начини за силен израз на незадоволство. Кој е драматичен, а кој тивок? Кој кога ќе се налути, можат да летаат пердуви?!?

Овен

Kако претставник на огнените знакови, Овните имаат многу краток фитил. Во состојба е да се налути и за најмала ситница, а секоја навреда ја доживува како напад на сопственото его.

 

Бик

Бикот е земјен знак и тоа го прави многу трпелив. Некој би помислил дека е толку толерантен што многу лесно можете да му се качете на глава, но внимавајте секогаш не е баш така.

 

Близнаци

Како воздушен знак, Близнаците се крајно интелигентни и хиперактивни. Ако е навистина непријатна ситуација, тој ќе му се обрати на противникот со избирање на вистинските зборови во желбата да го совлада.

 

Рак

Ракот генерално не ги троши своите нерви, од друга страна и ништо не може да предизвика паника во него, тој се грижи и размислува која била причината за неговата нервоза, а ретко има изливи на бес.

 

Лав

Како и другите огнени знаци, Лавовите се експлозивни, но не толку колку Овните. Тие се многу нервозни, но потребно е кратко време тие да забораваат и да преминат преку тоа.

 

Девица

Девиците се сметаат за најсмирениот знак на Зодијакот. Тие се потполно свесни и ги контролираат за своите зборови и постапки.

 

Вага

Вагите се обидуваат да не бидат нервозни или барем да ги сокријат подобро своите чувства. Максимумот на нејзиниот бес е да се сврти на страна и да си замине поради тоа што нејзината дипломатска линија не ѝ дозволува да влезе во кавга.

 

Шкорпија

Шкорпијата не треба многу за да се налути. Прво почнува да се чувствува депресивно и секогаш е спремна за мало внимание. Потоа следи кулминација, но тоа нема да биде доволно, затоа што мора да ја задоволи својата одмаздољубивост, и по ова сценарио ќе планира како да се одмазди.

 

Стрелец

Стрелац најчесто ги повредува луѓето околу него, бидејќи обично кажува што мисли и кога никој не прашува.

 

Јарец

Дисциплиниран и организиран, Јарецот се контролира и се труди да не побесни. Но, ако тоа не успее на крајот, тоа е во состојба да се направи вистинската галама и да не молчи со денови.

 

Водолија

Лесно е да се налути, но брзо и заборава. Таа се разлутува кога чувствува дека некој се ослободува од нејзината слобода или се сомнева во неа.

 

Риби

Рибата понекогаш знае да претера, прифаќа сè лично и често се замерува. Таа постојано го менува расположението и не знае што сака, но секогаш знае што не сака.

 

 

 


Споделете со пријателите!