kako-horoskopskite-znaci-se-snaogjaat-finansiite_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 16 та недела: Парите се моќна алатка која секојдневно е се поголем двигател. Дали вие знаете да ги сочувате вашите пари?

Овен

Овој дел од годината на Овните им носи убаво изненадување од неочекувани финансиски извори.

 

Бик

Во моментот кога Бикот мисли дека ќе го отпуштат од работа, ќе добие покачување и бонус.

 

Близнаци

Нештата за Близнакот ќе станат подобри во текот на летото и веќе на есен ќе можете да си дозволите повеќе луксуз за кој веќе копнеете.

 

Рак

Велат дека парите не можат да купат среќа, нели но Ракот знае дека тоа не е така.

 

Лав

Иако, вашата интуиција ќе ви каже да играте безбедно, сепак превземете ги ризиците. Тие можат само позитивно да ве изненадат.

 

Девица

Време е да донесете неколку мудри одлуки. Тоа кај Девиците ќе резултира со успех на крајот на годината.

 

Вага

Чувајте ги парите, зошто ќе ви требаат. Не купувајте ништо што не ви е потребно.

 

Шкорпија

Ќе се ослободите од сите нешта што не ви се потребни. Исто така, ќе добиете желба да продадете некои од тие нешта и тоа ќе ви донесе дополнителен приход.

 

Стрелец

Сметките и долговите на Стрелецот ќе останат исти. Но, ќе треба да се потрудите малку повеќе и да заштедите.

 

Јарец

Следниот период за Јарецот носи одлични можности за финансирање кое треба да го искористите.

 

Водолија

Кога Водолијата ќе помисли дека ќе се соочи со банкрот, еден подалечан пријател ќе и излезе во пресрет и ќе и помогне.

 

Риби

Рибите трошат многу пари на храна. Треба да го намалите тоа и сите работи ќе си бидат во ред.

 

 

 


Споделете со пријателите!