kako-horoskopskite-znaci-se-odnesuvaat-vo-restoran_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 50та недела: Секој хороскопски знак различно се однесува во ресторан. Некој сака да дегустира, а некој сака да се најаде и да не може да дише. Прочитајте што преферира секој хороскопски знак?!

Овен

Овните сакаат да седнат први и први да го нарачаат својот оброк.

 

Бик

Бикот нема да има никакви забелешки што и да му биде сервирано, само да го остават долго на масата.

 

Близнаци

Постојат големи шанси Близнаците да доминираат на масата и да ги забавуваат останатите во друштвото па и пошироко.

 

Рак

Раковите се исклучително големи гурмани, но сепак пазат на својата витка става и здравје.

 

Лав

Тој знае многу светски кујни, но никогаш не успева да се прејаде. Лавот јаде малку, но квалитетно.

 

Девица

Најскромниот знак во зодијакот – Девицата ќе биде задоволен и со она што ќе го одберат другите.

 

Вага

Вагите се во постојана дилема, па сакаат да пробаат од се.

 

Шкорпија

На Шкорпијата не и се допаѓа местото кадешто седи на масата, понекогаш ќе најде замерка и на тоа како масата е поставена.

 

Стрелец

На Стрелците не им се допаѓа кога некој им погледнува во чинијата.

 

Јарец

Јарецот ужива во минимализам и секако, ужива во секој залак.

 

Водолија

На Водолиите ќе им биде поважно да ги забавуваат другите гости на масата отколку да јадат.

 

Риби

Рибата сигурно ќе задоцни и ќе има некои свои оправдувања.

 

 

 


Споделете со пријателите!