horoskopskite-znaci-vo-leto_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 27-ма недела: Овните, Близнаците и Стрелците го користат секој миг од летото додека Биковите и Раковите го трошат без желба за акција.

Овен

Го користат времето максимално и сакаат цело време да се надвор и да се дружат. Плажа или во град, тиеќе се забавуваат секаде, дајте им само пиштолчиња на вода.

 

 

 

Бик

Цела година велат дека го чекаат летото да се одморат и да читаат. Книга отвораат последен ден од одморот а најмногу уживаат покрај базен со коктел во рака. Би биле најсреќни кога не би правеле ама баш ништо. 

 

Близнаци

Летото и одморот го користат за дружење и се гледаат буквално со сите пријатели. Ќе ги најдете на журка на плажа или на голема забава на некој покрив во градот. Тие се вашите најзабавни пријатели. 

 

Рак

По цел ден се излежуваат и седат под клима или пред вентилатор.  Постојано се на својот телефон мрзоволно прегледувајќи сајтови за мода и домашно уредување.

 

Лав

Кога се дома спијат по цел ден, на работа игнорираат дека е лето, ако кога одат да одмор повторно лежат цело време. Не читаат, не зборуваат со други, не пливаат. Одмараат во буквална смисла на зборот.

 

Девица

Кога се дома спијат по цел ден, на работа игнорираат дека е лето, ако кога одат да одмор повторно лежат цело време. Не читаат, не зборуваат со други, не пливаат. Одмараат во буквална смисла на зборот. 

 

 

Вага

Ако се расположени, Вагите планираат некое долго патување низ многу земји. Ако не се, не мрдаат од дома и без прекин ги гледаат сите можни серии.

 

 

 

Шкорпија

Летото е за флерт и забава, нешто за што најмногу ги бива. Можете да ги најдете на некој шанк како заведуваат сè околу нив. 

 

Стрелец

Тие активно го користат летото и слободното време. Ќе започнат некое ново хоби, ќе направат нешто што одамна го сакале, како на пример освојување некој планински врв и ќе бидат постојано надвор и во движење.

 

 

Јарец

Ќе го поминат летото дома, работејќи на некој нивни проект или учење некоја нова вештина. Упорните Јарци работат на себе, додека другите одмараат по плажи и шанкови. 

 

Водолија

Водолиите ќе ја направат најдобрата забава ова лето а после тоа никој нема да може да им влезе во трага. Сите ќе се прашуваат дали се дома, на некој музични фестивал или на некое егзотично патување. 

 

Риби

Наспроти нивниот знак, тие повеќе сакаат да спијат отколку да пливаат. Летото најчесто го минуваат во нивната дневна соба, пред компјутер.

 

 

 


Споделете со пријателите!