horoskopskite-mrezi-i-socijalnite-mrezi_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 37-ма недела: Близнаците дури и додека спијат со едно око гледаат во телефон а Шкорпиите можно е да ги имате блокирано.

Овен

Често коментираат и влегуваат во дискусии. Малку се самозаљубени, па многу време посветуваат на фотографии. Најмногу уживаат на Инстаграм.

 

 

 

Бик

Не пишуваат коментари и се изразуваат само преку фотографии од нивните патувања и начини на уживање. Заради нив имате многу фотографии од храна и ресторани на вашиот ѕид. Сакаат луксуз и сакаат да го покажат.

 

Близнаци

Тие се совршени интернет ликови, толку совршени што би помислиле дека се нереални. Од нив секогаш ќе дознаете нешто ново и ги има на сите социјални мрежи. Телефонот им е залепен за раката, спијат и јадат додека гледаат што има ново.

 

Рак

Или ги има на сите платформи или никаде ги нема со месеци. Нивното расположение се огледува во нивната активност на социјалните мрежи. Често го користат хаштагот tbt бидејќи се многу поврзани со минатото.

 

Лав

Социјалните Лавови имаат безброј слики со пријатели на Фејсбук, а на Инстаграм исклучиво селфи бидејќи најмногу се сакаат себеси.

 

Девица

Ретко поставуваат било што на социјалните мрежи, бидејќи многу размислуваат што да објават, па какви реакции ќе има, па некој да не ги сфати погрешно. На крај, се откажуваат. Затоа нивната последна објава е во 2015 година. 

 

 

Вага

Важна им е поддршката од саканата личност, па можно е да претеруваат со „лигави“ статуси. Кога не се заљубени имаат строги ставови и објавуваат сериозни цитати.

 

 

 

Шкорпија

Емотивните Шкорпии сакаат да бидат сакани и буквално доминираат на сите социјални мрежи. Интересни се, но интензивни. Можно е да ги имате блокирано на некоја социјална мрежа.

 

Стрелец

Сè што објавуваат е одраз на нивните ставови. Не се плашат да бидат свои и затоа се оригинални. Најмногу сакаат хумористични и критички настроени објави. Сакаат да ги забавуваат другите.

 

 

Јарец

Ним им се многу важни лајковите што ги добиваат на тоа што го објавуваат. Затоа најчесто социјалните мрежи им претставуваат стрес.

 

Водолија

Не им е важно дали ќе бидат погрешно сфатени и објавуваат буквално сè што ќе им падне на памет. 

 

Риби

На Фејсбук објавуваат креативни видеа и инспиративни цитати, а на Инстаграм користат многу, многу филтери.

 

 

 


Споделете со пријателите!