koj-od-horoskopskite-znaci-zarabotuva-a-koj-gi-troshi-parite_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 42та недела: Парите понекогаш знаат лесно да дојдат, но и лесно да си заминат од вашиот џеб. Тој постојан круг понекогаш знае да биде многу тежок и е строго индивидуален за секој хороскопски знак. Откријте кој заработува, а кој троши најмногу пари?

Овен

Овенот може многу лесно да заработи пари, но само ако работи сам а не со друг.

 

Бик

Најчесто Бикот знае како да дојде до пари, најмногу поради фактот што е многу упорен.

 

Близнаци

Близнаците знаат да се прилагодат на секоја ситуација и знаат кога е доста.

 

Рак

Раковите сакаат да им обезбедат се на своите семејства, што можат и тоа е единствена причина за неговата тага кога тоа не може тоа да им го обезбеди во целост.

 

Лав

Лавовите сакаат луксуз и пари и секогаш знаат како да допрат до тоа. Секогаш умешно наоѓа контакти, но притоа знае да го задржи својот углед.

 

Девица

Рационална, понекогаш и штедлива, Девицата секогаш знае со колку пари располага и колку може да троши.

 

Вага

Вагите се знаци кои сакаат да работат, но воедно и да уживаат.

 

Шкорпија

Шкорпијата секогаш знае како да дојде до целта, но секогаш себеси си поставува повисоки очекувања.

 

Стрелец

Многу брзо трошат пари, најчесто на забава, патувања и книги.

 

Јарец

Јарецот сака да вложува во работа и секогаш трошат онолку колку што имаат.

 

Водолија

Водолијата секогаш добро заработува, но само ако го работи она што го сака.

 

Риби

Рибата најмногу троши од сите водени знаци, како да не сфаќа дека парите не растат на дрво.

 

 

 


Споделете со пријателите!