koja-letna-hrana-najmnogu-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 36-та недела: Биковите и Близнаците не ја делат храната по сезони а Овните секој ден јадат по една лубеница.

Овен

Секогаш бараат нешто сезонско и свежо и да не треба да го приготвуваат. Затоа најмногу им одгововара и најмногу уживаат во лубеница – за појадок, ручек и вечера.

 

 

 

Бик

Омилена храна? Секоја. За нив иделно мени е воз – цело време да им доаѓа нов вид на храна. Не ја делат храната по сезони. Чоколадо е за сите сезони.

 

Близнаци

Тие немаат контрола и воопшто не внимаваат на она што го јадат. Сладолед за појадок? Идеално! Храна којашто им одговара во лето е смути – ем здраво ем вкусно за пиење, а е оброк.

 

Рак

Вкусна медитеранска храна ќе го задоволи вкусот на сензуалниот Рак. Вистински снобови.

 

Лав

Јадат буквално сè, немаат омилен специјалитет. Во лето сакаат сè што е ладно, многу ладно.

 

Девица

Јадат помеѓу туширања а се тушираат во текот на целиот ден бидејќи не можат да поднесат да бидат испотени. Идеална храна за нив е нешто здраво како шумско овошје во неограничени количини. 

 

 

Вага

Нивно идеално летно освежување е кефир или јогурт. Префинетите Ваги во лето уживаат во авокадо.

 

 

 

Шкорпија

Уживаат во зачинета храна затоа иделна за нив е мексиканската и арапската кујна.

 

Стрелец

Јадат сè што ќе видат пред нив и во лето и во зима. Добро е што се постојано активни, па на нив ништо не се познава.

 

 

Јарец

Едноставните Јарци уживаат во едноставни задоволства. Сакаат квалитетна храна, а во лето најмногу им одговара да јадат салати со многу маслиново масло.

 

Водолија

Никој не знае што точно сака овој знак, најчесто ни самите тие. Најверојатно дека на сред лето и во најголемата жештина тие ќе јадат скара и суши. 

 

Риби

Си сакаат готвена храна во секоја сезона, па така идеална летна храна за нив е традиционална манџа и чорба.

 

 

 


Споделете со пријателите!