kakva-poezija-sakaat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 35-та недела: Сите пофалби за Лавовите се поезија а Вагите и Биковите сакаат перформанс за да им биде интересно.

Овен

Хаику. Темпераментните Овни сакаат нешто кратко, досетливо и интелигентно. Сакаат модерна поезија.

 

 

 

Бик

Биковите не уживаат во поезија. Таа за нив е премногу апстрактна. Тие сакаат нешто што може да го дофатат и да го земат (како храна на пример). Сакаат да уживаат без мислење.

 

Близнаци

Ним им треба нешто што ќе им го задржи вниманието. Не читаат поезија но уживаат во модерен поетски перформанс по можност со специјални ефекти.

 

Рак

Најголемите поети во хороскопот. Тие уживаат, пишуваат и дишат поезија. Никогаш неразбрани од никого, тие се во свој свет.

 

Лав

Сè што е напишано или кажано за нив, е поезија. Најмногу сакаат да слушаат за тоа колку се најдобри во сè што прават.

 

Девица

Посебно уживаат кога се сами и кога по којзнае кој пат ја препрочуваат својата омилена книга поезија седнати на нивното омилено место во домот. 

 

 

Вага

Поезијата за нив е настан и тие секогаш уживаат во нова поезија. Најмногу уживаат во поетски перформани, но ретко кој настан ги достигнува нивните очекувања.

 

 

 

Шкорпија

Во средно пишувале поезија кога биле заљубени и песните им билељубов или смрт. Опсесијата и посесивноста понатаму во животот ја применуваат во дело, не само на хартија.

 

Стрелец

Секогаш сакаат нова поезија и постојано бараат нешто интересно. Не признаваат но читаат и „интернет“ поезија на социјалните мрежи и уживаат во тоа.

 

 

Јарец

Тие сакаат поезија со став, таа треба да биде револуционерна, феминистичка, иновативна. Сè останато им е досадно.

 

Водолија

Можеби нема да се сетат што јаделе утрово, но ги паметат стиховите од нивните омилени песни. Најголемата поезија за нив е во музичките стихови. 

 

Риби

Можеби нема да се сетат што јаделе утрово, но ги паметат стиховите од нивните омилени песни. Најголемата поезија за нив е во музичките стихови.

 

 

 


Споделете со пријателите!